Novinky

SLAPY: Seminář Život se zdravými kopyty 4.-6. ŘÍJNA 2024

16.07.2024 12:47
Ve dnech 4. -6. ŘÍJNA se uskuteční další seminář Život se zdravými kopyty. Institut celostní péče o koně,o.p.s. Statek Malčany, obec Čím (okr.Příbram) na Google maps k nalezení pod Čím...

SLAPY: Seminář Život se zdravými kopyty 31. KVĚTNA.-2. ČERVNA 2024

28.03.2024 14:01
Ve dnech 31. KVĚTNA.-2. ČERVNA se uskuteční další seminář Život se zdravými kopyty. Institut celostní péče o koně,o.p.s. Statek Malčany, obec Čím (okr.Příbram) na Google maps k nalezení pod...

[ZMĚNA TERMÍNU] SLAPY: Seminář Život se zdravými kopyty 22.-24. BŘEZNA 2024

02.11.2023 13:49
Ve dnech 22.-24. BŘEZNA se uskuteční další seminář Život se zdravými kopyty. Institut celostní péče o koně,o.p.s. Statek Malčany, obec Čím (okr.Příbram) na Google maps k nalezení pod Čím...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Zdravý kůň má zdravá kopyta

Koně jsou tvorové, kteří stejně jako psi provázejí člověka již několik tisíciletí. Lidé využívali a využívají jejich sílu, schopnosti a ochotu spolupracovat. Bohužel pro koně, stále ještě nerespektují jejich přirozené potřeby.

 

Nejdůležitější zásadou, kterou Dr. Strasser jako zvěrolékařka vytýčila pro léčení problémů, je

odstranění problémů místo léčby příznaků

Jeden bývalý žák přeložil toto lékařské pravidlo do latiny a vytesal do desky:

Doslovně přeloženo to znamená: „Odstraň příčinu, praví Strasser“.

Ošetřujeme – li něco lékařsky, aniž bychom se starali o odstranění příčiny, dopouštíme se systémové chyby! Většina příčin spočívá v podmínkách držení zvířat a v chybném ošetřování kopyt, z větší části v podkování.

Vysvětlení těchto věcí poskytují naše semináře a v zevrubnější podobě naše vyškolení na ošetřovatele kopyt.

Institut celostní péče o koně, o.p.s.

Metoda Dr. Strasserové

Metoda, kterou popsala, systematizovala a úspěšně praktikuje německá zvěrolékařka MVDr. Hiltrud Strasserová během 30-ti let na základě výzkumů, představuje celostní přístup pro chov koní. Ačkoliv je tato metoda myšlena především jako prevence obtížím, které jsou v dnešní populaci koní, poměrně běžné, umožňuje i částečnou nebo i úplnou nápravu již vzniklých potíží. A to i přesto, že jsou často konvenčními metodami považovány za nevyléčitelné.
Existuje mnoho způsobů, jak upravovat kopyta našich koní a metoda Dr. Strasserové je jedním z nich. Je však jednou z mála, které se nespoléhají pouze na dlouholetou praxi, ale problém zdravých kopyt zkoumá v souvislostech, pomocí vědecky uznávaných metod. Při výuce se zaměřuje nejen na "vědět jak", tedy na řemeslnou  stránku věci, ale klade velký důraz na "vědět proč", tedy na celkové znalosti o koni jako zvířeti i o jeho přirozených potřebách.
Pokud Vás tato metoda zajímá, jste na správném místě.

Vítejte!

Toto jsou oficiální stránky kopytní kliniky Dr. Strasserové, provozované s jejím schválením.

Dotazy a názory

Datum: 16.12.2012

Vložil: Martina

Titulek: Re: Názor zkušené zvedačky nohou při strouhání

Naši předchůdci své koně nekovali to je fakt, ale také se koně moc velkého věku nedožívali. Jezdilo se po polnačkách, hlíněných cestách a v dnešní době je to samý asfalt. Takže horko těžko vydrží kopyta koně na dnešních cestách, pokud se kůn vyloženě jen neproducíruje jednou za čas, ale je určen k práci a po té cestě musí chodit často, tak Vám nezbývá nic jiného než nakovat, protože v opačném případě mu odrovnáte nohy za velmi krátkou dobu.

Datum: 08.01.2013

Vložil: Gonzales

Titulek: Re: Re: Názor zkušené zvedačky nohou při strouhání

Neni pravda, ze se kone nedozivaly vysokeho veku - nekolik prikladu:
1. BUKEFALOS - kun Alexandra velikeho ( 356 - 323 pr.n.l.) zemrel ve veku 30 let NA NASLEDKY zraneni.
2. BABIECA - kun El Cida zemrel roku 1101 ve veku 40 let.
3. MARENGO - oblibeny kun Napoleona, byl mezi 52 konmi, ktere sebou vzal Napoleon roku 1812 do Ruska
4. COPENHAGEN - valecny kun Arthura Wellesleye vevody z Wellingtonu. Copenhagenuv "slavny den", ktery prozival spolu se svym panem, byl 18.cerven 1815, datum bitvy u Waterloo. Den pred bitvou vevoda jezdil na Copenhagenovi jen s kratickymi prestavkami od deseti hodin dopoledne az do osmi hodin vecer. Nasledujici den 18.cervna, v sedle stravil plnych 15 hodin pri pozornem sledovani prubehu bitvy. Cvalal od jednoho operneho bodu k druhemu aby povzbudil a podporil vojaky. Kdyz navecer Wellington konecne sesedl Copenhagen mel jeste dost energie, aby po svihnuti bicikem sveho vzneseneho pana tesne minul. Uhynul v roce 1836 ve veku 28 let atd.

Záznamy: 1009 - 1010 ze 1076
<< 503 | 504 | 505 | 506 | 507 >>

AKTUALIZACE:

Výukové materiály pro studium ortopedii kopyt nyní vyšly jako kniha.

Knihu je možné získat v  Institutu celostní péče o koně .

  

Náhled knihy - klikněte na obrázek


V reakci na články a diskuze na Equichannelu, pro "nevěřící Tomáše" dokládáme existenci výukových skript v češtině a veřejně dostupné video s ukázkami vyléčených koní (v němčině).

 

skripta_obsah.pdf (1 019,2 kB)

 video: Katla-Fallstudie-Hufrehe-laminitis